Amazon: świetna sprzedaż urządzeń Kindle

2011-12-16

W ciągu ostatnich trzech tygodni, Amazonowi udało się sprzedać ponad 3miliony urządzeń Kindle. W podsumowaniu uwzględniono sprzedaż Kindle Fire, Touch, DX oraz oryginalnego czytnika Kindle. Model Fire uznano za największy sukces w historii firmy.


Sprzedaż Kindle Fire przyśpiesza w okresie przedświątecznym. Wiceprezes Amazon Kindle, Dave Limp, nie chciał jednak podzielić się z nami dokładniejszymi statystykami. Musimy zadowolić się zdawkową informacją, że są to miliony urządzeń. Szacunki przewidują 3,9 miliona sprzedanych tabletów Kindle Fire do końca bieżącego roku. Oznacza to, że Amazon z udziałami 13,8% stał się drugim graczem na rynku tabletowym w Stanach Zjednoczonych. Ta statystyka ma uciąć pogłoski, które rozpowszechnił Jakob Nielsen, jakoby użytkownicy Fire byli niezadowoleni ze swojego nabytku.Dave Limp zwrócił uwagę także na zwyczaje kupujących, które polegają na zakupie dwóch urządzeń Kindle – tabletu Fire oraz zwykłego czytnika Kindle lub Kindle Touch. W najbliższym okresie Amazon planuje usprawnienie tabletu Fire. Poprawki mają dotyczyć wydajności, obsługi dotykowej a także dopasowania interfejsu użytkownika.


Pozycja Apple jest niezagrożona (65,6% rynku), a na dodatek zdaniem Tima Cooka (CEO Apple) rosnąca sprzedaż tabletów Amazon jest korzystna dla Apple. Kindle Fire jest określany jako port przesiadkowy, a użytkownicy po odkryciu zalet korzystania z tabletu zapragną czegoś bardziej zaawansowanego. I wtedy zdecydują się na iPada.


Jednak Amazon Kindle Fire wcale nie chce być produktem zacofanym technologicznie. Jedną z jego ciekawych funkcjonalności ma stać się moduł wykorzystujący informacje o miejcu pobytu właściciela. Rozwiązanie to samo z siebie nie jest niczym odkrywczym, dopóki nie dodamy że mechanizm Amazona potrafi także przewidywać gdzie się znajdziemy. Dzięki temu lepiej można dopasować reklamy i informacje, które pojawiają się na wyświetlaczu urządzenia. Patent na to rozwiązanie został przyznany Amazonowi 6 grudnia.


Źródło: PCMag

 

Oceń newsa: 00

Komentarze czytelników

Aktualności według kategorii